Méhecske csoport

Bemutatkozás

A Segesdi Tündérkert Óvoda Méhecske csoportjába 18 érdeklődő, csintalan, jó kedvű, vidám gyermek érkezik reggelente.

Mindannyian tanköteles korúak.

Nyolc kislány és 10 fiú eltérő aktivitással gyűjti magába az élményeket, ismereteket, szerez barátokat, de mindannyian jól érzik magukat a csoportban és szívesen járnak óvodába.

A kis Méhecskék nagyon szeretnek énekelni, mondókázni és nagyon figyelmesek a néptáncos mozgások gyakorlásakor.

Néhány tehetséges gyermek gyönyörűséges rajzokat, meseillusztrációkat készít, ami ösztönzőleg hat csoporttársaik alkotókedvére is.

A csoportba járó gyermekek egy része nagyon kreatív: játéktevékenységek kitalálása, megtervezése, megszervezése nagy örömmel és sikerélménnyel tölti el őket.

Szeretnek kísérletezni, kertészkedni, süteményt sütni, focizni és mindent, amit a játszóudvar lehetőségként kínál: hintázni, mászókázni, csúszdázni, homokvárat építeni vagy a nagy platán fa árnyékában egy takarón ülve beszélgetni.

Önálló, az iskolai életet váró gyermekek, akik többségében képesek elfogadni az utasítást és együttműködni a felnőttekkel és társaikkal egyaránt.

Nyitottak a világra, rengeteget kérdeznek és nagyon sok ismerettel és tapasztalattal rendelkeznek az őket körülvevő közvetlen környezetükről.

Nagy Piroska

óvodapedagógus